مزایای تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

.تحصیل در روسیه چه مزایایی دارد؟

 

مزایای تحصیل در روسیه

 

طبق اعلام سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) ، روسیه دارای بیشترین جمعیت تحصیل کرده در جهان است و این میزان حتی از کشورهایی مانند کانادا ، ژاپن و ایالات متحده بیشتر است. بیش از نیمی از روس ها دارای مدرک تحصیلات عالی هستند و بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر از ۱۶۸ کشور برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به این کشور مراجعه می کنند. پس با این توصیفات بهتره بریم به سراغ مزایا.

 

آموزش اساسی علوم از اصلی ترین مزایای تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه بر پایه یادگیری عمیق و اساسی مطالب و علوم استوار است، روسیه بیشتر به دلیل داشتن دانشگاه ها و آکادمی های قوی در فیزیک ، ریاضیات و علوم طبیعی در جهان شناخته می شود. این کشور یک رهبر یا لیدر شناخته شده در جهان در تربیت ریاضی دانان ، فیزیک دانان ، شیمی دانان ، زمین شناسان ، مهندسان ، برنامه نویسان ، پزشکان و متخصصان سایر علوم طبیعی است. رتبه ی برتر دانشگاه های روسیه در رنکینگ های جهانی گواه این ماجراست.

 

مزایای تحصیل در روسیه

 

گستردگی طیف رشته ها و تعداد دانشگاه ها در روسیه

در روسیه متقاضیان بین المللی می توانند از بین ۷۶۶ دانشگاه در ۸۲ منطقه کشور ، از کالینینگراد ، کازان ، مسکو ، سنت پترزبورگ تا آن سوی روسیه در مرزهای ژاپن یعنی ولادیوستوک را انتخاب کنند. ۲۰۵ رشته ، از ریاضیات و علوم طبیعی گرفته تا هنرهای نمایشی برای انتخاب در دسترس است و ۶۵۷ موضوع در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، فوق تخصص و کارشناسی ارشد (کارآموزی پزشکی ، دوره های نظامی دوره کارشناسی ارشد) و کارآموزی و کاردانی!

دانشگاه های روسیه همچنین برنامه های مقدماتی (آموزش ثبت نام در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد) ، دوره های کوتاه (ترم تابستانی ، یک ترم در روسیه ) ، دوره های زبان روسی به عنوان زبان خارجی ، توسعه حرفه ای و آموزش های حرفه ای اضافی ارائه می دهند.

 

تحصیل در روسیه

دانشگاه هوا و فضای مسکو

 

پزشکی در روسیه

دانشگاه علوم پزشکی کازان

 

دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه لومونوسوف

 

کیفیت مطلوب آموزش ، هزینه پایین تحصیل مهم ترین دلیل برای تحصیل در روسیه

همان طور که در مقالات پیشین ذکر شد اگر بخواهیم به لحاظ کیفیت آموزشی ، تحصیل در روسیه را بررسی کنیم باید خاطر نشان کرد ، آموزش در دانشگاه های روسیه به حدی مطلوب است که با موسسات و دانشگاه های غربی هم سطح بوده و حتی رقابت می کند! اما هزینه ی تحصیل در دانشگاه های روسیه به مراتب و بسیار پایین تر از هزینه ی تحصیل در کشورهای غربی ست.

مطلب جالب دیگر این است که اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه هایی غیر از واقع در مسکو و سنت پترزبورگ را داشته باشید (مانند دانشگاه علوم پزشکی کازان و یا دانشگاه فدرال اورال و …) هزینه تحصیل و زندگی بسیار پایین تر از این دو شهر خواهد بود.

 

دانشگاه فدرال اورال

دانشگاه فدرال اورال

 

بورسیه تحصیلی ، یکی دیگر از مزایای تحصیل در روسیه

روسیه یکی از معدود کشورهایی است که به شهروندان خارجی امکان دریافت بورسیه تحصیل را ارائه می دهد. دولت روسیه هر ساله چندین هزار بورس تحصیلی (سهمیه) به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. حتی برخی از دانشگاه های روسیه مانند دانشگاه رودن در برخی رشته ها، علاوه بر اعطای بورسیه تحصیلی ، به صورت ماهانه به دانشجویان ممتاز حقوق می دهند.

امکان دیگر شرکت در مسابقات دانشگاهی است: به افراد برگزیده و برندگان جوایز این مسابقات هنگام ثبت نام در دانشگاه های معتبر روسیه شرایط خاصی اعطا می شود.

 

مزایای تحصیل روسیه ، هزینه پایین

 

از مزایای تحصیل در روسیه فرصت یادگیری زبان روسی ست!

از دیگر مزایای تحصیل در روسیه یادگیری زبان روسی می باشد. زبان روسی جزو پر تکلم ترین زبان های دنیا محسوب می شود، حدود ۲۶۰ میلیون نفر در سرتاسر روسیه به زبان روسی صحبت می کنند و حدود ۱۰٫۵ میلیون خارجی مرتباً روسی را یاد می گیرند. دانشگاه های روسی برنامه های مختلف زبان روسی از جمله دوره ها (مانند دوره زبان روسی TRKI) ، ترم تابستانی و یادگیری از راه دور  را ارائه می دهند.

در دوره های مقدماتی ، دانشجویان بین المللی دوره ای یک ساله به زبان روسی (پادفک) را طی می کنند و  این دوره ها برای دانشجویانی که در دانشگاه هایی با بودجه دولتی ثبت نام می کنند ، بصورت رایگان ارائه می شود.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد

اگر شما فرصت کافی برای یادگیری زبان روسی ندارید، می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. اکثر دانشگاه های روسیه این فرصت را به شما می دهند تا بتوانید به زبان انگلیسی در رشته ی مورد علاقه تان تحصیل کنید. پس با تحصیل در روسیه این امکان برای شما فراهم است تا علاوه بر تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظرتان ، حق انتخاب زبان تحصیل را نیز داشته باشید.

 

روسی یا انگلیسی

 

 یک بار تحصیل کنید دو مدرک بگیرید!

اگر بخواهیم یکی از دیگر از مزایای تحصیل در کشور قدرتمند روسیه را ذکر کنیم اعتبار مدارک دانشگه های این کشور در جهان و امکان دریافت دو مدرک تحصیلی ست، اجازه دهید این مطلب را کمی توضیح دهیم.

در سال ۲۰۰۳ ، روسیه اعلامیه بولونیا را به امضا رساند و تعهدات زیادی را به عنوان بخشی از ایجاد فضای آموزشی مشترک ما بین کشورهای شرکت کننده در بولونیا به عهده گرفت. با توجه به مطلب فوق، مدارک دانشگاه های روسیه در اکثر کشورها به رسمیت شناخته می شوند. این رویه با توافق های بین دولتی روسیه با بیش از ۶۰ کشور از جمله فنلاند ، اسپانیا ، کوبا ، هند ، ویتنام ، چین ، ونزوئلا و نامیبیا ، فرانسه ، قبرس ، مالت ، ازبکستان و کامبوج و … انجام شده است.

حال به موضوع دریافت دو مدرک بپردازیم، بسیاری از دانشگاه های روسیه با دانشگاه های خارجی برنامه های مشترکی را اجرا می کنند و برای فارغ التحصیلان خود دیپلم های دوگانه صادر می کنند. به عبارت دیگر ، با تحصیل در روسیه می توانید یک مدرک روسی و یک مدرک از یک دانشگاه اروپایی دریافت کنید.

 

مزایای تحصیل در روسیه - اعتبار دانشگاه

از مهم ترین مزایای تحصیل در روسیه ، پردیس دانشگاه ها و خوابگاه های راحت و مجهز آن است!

از نظر امکانات تحصیلی ، دانشگاه های روسیه با بسیاری از دانشگاه های غربی در رقابت هستند. آزمایشگاه های مجهز ، مراکز علمی و امکانات مطالعاتی از مزایای تحصیل در دانشگاه های روسیه است. اکثر دانشگاه های روسیه خوابگاه های خاص خود را با هزینه نسبتاً کم در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

 

خوابگاه دانشگاه نووسیبریسک

 

سالن بدنسازی خوابگاه دانشگاه سنت پترزبورگ

سالن بدنسازی خوابگاه دانشگاه سنت پترزبورگ

 

سازگاری زود هنگام دانشجویان بین المللی با محیط کشور از مزایای تحصیل در روسیه

روسیه کشوری چند ملیتی است که دانسجویان و مهمانان کشورها با فرهنگ های متفاوت می توانند به راحتی با زندگی در اینجا سازگار شوند. روسیه دارای بیش از ۲۰۰ گروه قومی است که با بیش از ۱۰۰ زبان و گویش مختلف صحبت می کنند. پیروان ادیان (مسیحیان ، مسلمانان ، بودایی ها ، یهودی ها و نمایندگان ادیان دیگر) در اینجا با همزیستی مسالمت آمیز در کنار هم زندگی میکنند.

ساختار چند ملیتی و قومی این کشور نشانگر تنوع در همه حوزه های زندگی است. بسیاری از اتباع خارجی که به روسیه می رسند احساس بودن در خانه و موطن خودشان را دارند.

 

مزایای تحصیل در روسیه - مسلمانان

 

مزایای تحصیل در روسیه - تنوع فرهنگی

 

تنوع جغرافیا ، فرهنگ ، سنن غذایی از دیگر مزایای تحصیل در روسیه

از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه های روسیه علاوه بر تنوع فرهنگی ، تنوع جغرافیایی ، مکان های تاریخی و … می باشد که می توانید در مقالات فرهنگ روسیه ، جغرافیای روسیه ، تنوع غذایی روسیه و ویدئوی آشنایی مختصر با این کشور در وبسایت پرشیا مایگریت مطالعه کنید.

 

جغرافیای روسیه

 

غذاهای روسیه

 

امتیازات دانشجویان

دانشجویان مشغول به تحصیل در روسیه مجاز به استفاده از طیف وسیعی از تخفیف ها از جمله مسافرت با سرویس های حمل و نقل عمومی ، بازدید از موزه ها ، کتابخانه ها ، تئاترها ، سالن های کنسرت ، پارک ها و سایر امکانات عمومی و تفریحی هستند.

 

زندگی دانشجویی هیجان انگیز

دانشجویان در روسیه می توانند در مسابقات ورزشی ،  جشنواره های دانشجویی و سایر مسابقات تفریحی شرکت کنند. دانشگاه ها دارای تئاترهای دانشجویی ، تیم های ورزشی ، انجمن های داوطلبانه  ، تیم های نوآوری های دانشجویی هستند.

 

مزایای تحصیل در روسیه - ورزش

ورزش هایی جذابی با استفاده از یخ و برف وجود دارند که می توانند جذابیت تحصیل در روسیه را دو چندان کنند

گردش های دانشجویی

گشت و گذار در روسیه به دلیل وسعت و تنوع فرهنگی و جغرافیایی آن نیز می تواند از مزایای تحصیل در روسیه محسوب شود. تمامی شهرهای روسیه دارای مکان های تفریحی ، تاریخی و گردشگری هستند ، کلیسای سنت باسیل مسکو ، کاخ کرملین ، میدان سرخ ، مسجد قول شریف کازان ، کاخ های تابستانی و زمستانی سنت پترزبورگ ، دریاچه بایکال ، کوه های طلایی آلتای و و و چندین مورد دیگر که در این مقاله همه آن ها را نمی توان ذکر کرد.

 

مسجد قول شریف کازان

مسجد قول شریف کازان از جاذبه های فرهنگی-مذهبی روسیه

 

کلیسای جامع سنت باسیل

کلیسای جامع سنت باسیل

 

با موسسه ی پرشیا مایگریت در رشته دلخواه خود تحصیل کنید. در هر دوره از تحصیل با مشاوره های دقیق ، به اهدافتان برسید.

 

  • Star
5
Comments Rating 0 (0 reviews)
در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ
  1. تاریخچه سفر ، ویزای کشورهای اروپایی، ویزای روسیه و تحصیل در روسیه - موسسه پرشیا مایگریت گفته:

    […] تحصیل در روسیه و چین یکی از مواردی است که دریافت ویزای کشور های توسعه یافته را بالا میبرد، چرا که هر دانشجوی خارجی با رفت و آمد های بسیار بین وطن خود و روسیه و یا چین ، ویزاهای متعددی از کشور روسیه دریافت میکند. […]

    پاسخ

تعقیب

  1. […] تحصیل در روسیه و چین یکی از مواردی است که دریافت ویزای کشور های توسعه یافته را بالا میبرد، چرا که هر دانشجوی خارجی با رفت و آمد های بسیار بین وطن خود و روسیه و یا چین ، ویزاهای متعددی از کشور روسیه دریافت میکند. […]

  2. […] حدودی با مزایای تحصیل در کشور روسیه ، هزینه های دانشجویی ، سیستم حمل و نقل و سایر موارد در […]

  3. […] که در مقالات قبلی ذکر شد یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های روسیه ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی می باشد، شما می توانید […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Sending

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید