رنکینگ دانشگاه های روسیه

رنکینگ دانشگاه های روسیه

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

دانشگاه های روسیه در سیستم های رنکینگ جهانی چه جایگاهی دارند؟

 

رنکینگ دانشگاه های روسیه

 

تحصیل در روسیه و دانشگاه های روسیه به سرعت در حال پیشرفت هستند. طی سالهای اخیر ، تعداد موسسات آموزش عالی روسیه در رتبه بندی های آموزش جهانی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. دانشگاه های برتر روسیه در رده بندی معتبر QS ، THE و ARWU حضور دارند.

ARWU (رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان)

این رتبه بندی از سال ۲۰۰۳ توسط مؤسسه آموزش عالی دانشگاه شیان جیاتونگ شانگهای گردآوری شده است. تأکید اصلی در تهیه رتبه بندی بر فعالیتهای پژوهشی دانشگاهها است و نقش ارزیابیهای ذهنی (نظرسنجیهای مختلف) به صفر کاهش یافته است.

در این رتبه بندی مهمترین شاخص هایی که براساس به دانشگاه رتبه و جایگاهی اعطا می شود، می توان در موارد روبرو خلاصه کرد: تعداد جوایز نوبل ، برندگان مدال فیلد در بین کارمندان و فارغ التحصیلان دانشگاه ، تعداد محققانی دارای تعداد تحقیقات بالایی هستند و همچنین مقالاتی که در مجلات علمی (مانند Nature و Science). کارشناسان این رتبه بندی ۱۵۰۰ دانشگاه را در سراسر جهان ارزیابی می کنند. تا به حال لیست ۵۰۰ موسسه و دانشگاه برتر منتشر شده است.

 

رتبه بندی ARWU

 

رتبه بندی جهانی QS 

QS توسط شرکت بازاریابی انگلیسی ( British Marketing Company Quacquarelli Symonds ) بر اساس ۶ شاخص با اثر گزاری های مختلف گردآوری شده است:

  1. شهرت (اعتبار) دانشگاهی 
  2. اعتبار در بین کارفرمایان
  3. نسبت اعضای هیئت علمی و دانشجویان
  4. اعداد دانشجویان خارجی
  5. تعداد اعضا هیئت علمی خارجی
  6. میزان استناد به هر استاد و یا اعضا هیئت علمی

اعتبار دانشگاهي در بين كليه شاخص ها (۴۰٪) بيشترين تاثیر را دارد و براساس نظرسنجي در جامعه علمي محاسبه مي شود. ارزیابی اعتبار کارفرمایان نیز براساس نظرسنجی انجام می شود و رتبه های ۵۰۰ دانشگاه برتر منتشر می شود.

در توضیح موارد ذکر شده باید یادآور شد منظور از اعتبار در بین کارفرمایان یعنی اعتبار دانشگاه در جامعه کارفرمایان ، ادارات و شرکت های استخدام کننده یک فرد است. و در توضیح بند آخر منظور استناد به یافته های علمی و سخنان هر استاد در دانشگاه مورد بررسی ست.

 

رتبه بندی QS

 

THE ( رتبه بندی جهانی دانشگاه ها)

این مقاله توسط تیمی از تحلیلگران نشریه هفتگی تخصصی انگلیس Times Higher Education) THE) تهیه شده است. ارزیابی دانشگاهها بر اساس تحلیل عملکرد و نظرسنجی جهانی سالانه از متخصصان در حدود ۲۰،۰۰۰ نماینده از جامعه دانشگاهی است. در رتبه بندی ها ۱۳ شاخص در نظر گرفته شده است که هر یک از آنها اثر گزاری خود را دارند. شاخص ها در ۵ گروه تدریس ، تحقیق ، استناد ، درآمد حاصل از برنامه های عملیاتی و بین المللی سازی (نسبت اساتید و دانشجویان خارجی ، درصد انتشارات مشترک با نویسندگان بین المللی) ترکیب می شوند. در رنکینگ THE 2018 تعداد ۱۲۵۰ دانشگاه برجسته است.

 

رتبه بندی THE

 

دانشگاه های روسیه در رتبه بندی های جهانی در چه جایگاهی قرار دارند

حالا که با رنکینگ های جهانی مختلف آشنا شدیم بهتره که با رتبه بندی جهانی دانشگاه های روسیه هم آشنا بشیم و در انتخاب برای تحصیل در این کشور بهترین دانشگاه های روسیه رو انتخاب کنیم:

تصاویر زیر رتبه بندی دانشگاه های روسیه رو از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ نشان میدهد با مقایسه رتبه بندی ها می شود به این نتیجه رسید که برخی دانشگاه های روسیه در سالهای اخیر رشد چشمگیری در بحث توسعه علمی و جذب دانشجویان خارجی داشته اند و می توانند مقصد شما برای تحصیل در روسیه باشند و سایر دانشگاه ها نیز مانند دانشگاه لومونوسوف مسکو از همان اول جزو چندین دانگشاه برتر جهان بوده اند.

رتبه بندی هفت دانشگاه روسیه در QS

رنکینگ دانشگاه های روسیه در QS

 

 

با موسسه ی پرشیا مایگریت در رشته ی دلخواه خود تحصیل کنید و در هر دوره از تحصیل با مشاوره های دقیق ، به اهدافتان برسید

 

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید