فرهنگ روسیه

فرهنگ روسیه

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

 فرهنگ روسیه

در این مقاله شما را با ادبیات ، موسیقی و سنت های روسیه آشنا می کنیم

فرهنگ روسیه

ادبیات روسیه

ادبیات روسیه بخش برجسته ای از تاریخ و فرهنگ روسیه را در بر می گیرد که در زمان های قدیم به شکل تواریخ نوشته شده توسط راهبان وجود داشته است. در اواخر قرن بیستم سنت های ادبی در روسیه به اوج خود رسید، در آن زمان نویسندگان کلاسیک شخصیت های خود را به روشی عمیق روانشناختی توصیف می کردند ، مشکلات اجتماعی مختلفی را مطرح می کردند ، از جمله مدلهای متغیر توسعه اجتماعی ،  زندگی روزمره افراد عادی ، عشق ، قدردانی را به تصویر می کشیدند. رمان نویسان و شاعران با کلمات ادبیات روسی خوانندگان خود را همواره متحیر کرده اند و لذا اثر ادبی نویسندگان کلاسیک روسی هرگز اهمیت هنری خود را از دست نخواهد داد و همواره علاقه خوانندگان متعلق به دوره های مختلف را برانگیخته است.

 

فرهنگ روسیه

لئو تولستوی-نویسنده روس

فرهنگ روسیه

داستایوسکی-نویسنده روس

موسیقی

موسیقی روسی بسیار متنوع است. روس ها با کمک موسیقی ، نگرش خود را نسبت به جهان ابراز می کنند ، افکار و احساسات خود را منتقل می کنند. آنها از طریق موسیقی در مورد زندگی و وقایع مهم آن می گویند.برخی از آهنگسازان روسی ، حتی در حالی که در خارج از کشور زندگی می کردند ، همچنان به ساختن آهنگهایی پر از فرهنگ و سنت روسی ادامه دادند.بسیاری از آهنگسازان و نوازندگان روسی و همچنین قطعات خاصی از موسیقی ، در سراسر جهان بسیار شناخته شده اند که سهم قابل توجهی در میراث فرهنگی جهانی دارند.

علاوه بر این ، بیشتر اوقات مردم غافل از این هستند که آهنگهایی که شنیده اند از روسیه آمده است! جالب است بدانیم که فرهنگ موسیقی روسیه از همه دنیا الهام می گیرد. بسیاری از آهنگسازان ، به ویژه  در قرن اخیر ، توجه خود را نه تنها به تاریخ و فرهنگ روسیه بلکه به فرهنگ سایر ملل جلب می کنند. این ترکیب به آهنگسازان روسی اجازه می دهد تا آثار هنری بی نظیری خلق کنند.برخی از محبوب ترین سبک های موسیقی جهان بازتاب خود را در موسیقی روسی یافته اند. خوانندگان پاپ روسی تمایل دارند ویژگی های خاص خود را ارائه دهند ، که به ما امکان می دهد موسیقی روسی را از سایر موسیقی محبوب متمایز کنیم.

 

فرهنگ روسیه

موسیقی کلاسیک روسیه

آهنگسازان و نوازندگان کلاسیک روسی مطمئنا جای خود را در بین مشهورترین هنرمندان گرفته اند. اپرای بی نظیر روسی آهنگسازان با استعدادی مانند گلینکا ، ریمسکی-کرساکوف ، چایکوفسکی ، شوستاکوویچ و بسیاری دیگر را به جهانیان تقدیم کرده است.

 

فرهنگ روسیه

میخاییل گلینکا – موسیقی کلاسیک روسیه

 

موسیقی سنتی

این لایه گسترده فرهنگ موسیقی برگرفته از هنرهای مردمی اقوام بیشمار روسیه است. موسیقی عامیانه روسیه طی قرنهای متمادی تکامل یافته است و منشأ برخی از قطعات موسیقی را می توان به دوره بیش از ۱۰۰۰ سال پیش پی برد.موسیقی عامیانه روسی شامل آواز کر ، آهنگ ها ، رقص ها و سرودهاست که همه حوزه های زندگی مردم و تمام دوره های تاریخ بازتاب خود را در آن یافتنه اند.

 

دین و سنت

بسیاری از مردم تحت تأثیر فرهنگ جهانی قرار گرفته اند ، اما هنوز سنت های دیرینه در روسیه از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این ، بسیاری از آنها واقعاً بی نظیر هستند و ریشه در تاریخ دارند. سایر روایات با دین ارتباط نزدیکی دارند،ساکنان روسیه به دلیل تنوع فرهنگی و قومی از دین های متفاوتی تبعیت می کنند که شامل: ارتدکس (گسترده ترین دین در روسیه) ، اسلام ، بودیسم و سایر مذاهب می شود.

در روسیه خرافات بت پرستی و اعتقادات ارتدکس به روشی کاملاً عجیب و غریب شکل گرفته است. با این حال ، دستیابی به یک دین جدید فرایندی دو طرفه است. ارتدکس مانند هر مذهب دیگر سنتهای بت پرستی را که روسهای باستان به دنبال آن بودند رد نکرده بلکه ویژگیهای آن را به خود جذب کرد.

فرهنگ روسیه

پراکندگی دین در روسیه

 

نقاشان روسیه

نقاشی های روسیه به اندازه روسیه بسیار متنوع و گسترده است. هنرمندان روسی آثار خلاق خود را به عنوان اعضای مدارس هنری سنتی ساختند ، اما ثابت شده است که پیشگامان بزرگی هستند که تکنیک های جدیدی را تدوین کرده اند و حتی سبک های جدیدی را نیز بنا نهاده اند.

در بین هنرمندان مشهور روسی ، کلاسیکالیست هایی وجود داشتند که به نقاشی های تاریخی و مذهبی تخصص می یافتند ، رمانتیست هایی که نقاشی پرتره هایی بسیار حساس و واقع گرایان مشهور به نقاشی های واقعی به زندگی یا حتی طنز و همچنین پرتره های روانشناختی داشتند.

ما نمی توانیم از مناظر باشکوه و بسیار شفاف یاد کنیم که کاملاً نور و تاریکی را به تصویر می کشند. هنرمندان روسی موفق به بیان زیبایی های طبیعت متغیر ، آرام یا بسیار طوفانی شدند. هنرمندان روسی غالباً بوم های خود را به مضامین ملی اختصاص می دادند و رویدادهای معروف تاریخی را به تصویر می کشیدند که به نوعی یادبود و اثری از زندگی آنها برجای می گذاشت.

 

فرهنگ روسیه

نقاشی اثر وازیلی پرو

 

فرهنگ روسیه

نقاشی اثر ایوان شیشکین

فیلم های روسی

سینماتوگرافی روسی همزمان با سینمای جهان شروع به توسعه کرد. معروف ترین تصاویر متحرک آن ، هنرهای جهان را با چشم اندازها و تکنیک های جدید غنی کرده است. آنها به طور سنتی به عنوان ۱۰۰ فیلم برتر در تمام زمان ها ثبت می شوند.

اگرچه فیلم ها ایدئولوژیک بودند ، اما فیلم نامه نویسان و کارگردانان سعی داشتند خط رسمی را گول بزنند و روح مردم ، افکار ، آرزوها ، ارزشها و اقدامات آنها را کشف کنند. کارگردانان اغلب فیلم های خود را به وقایع مهم تاریخی اختصاص می دادند ، اما همیشه مردم را در مرکز روایت های خود قرار می دهند.

با اعطای جشنواره های بین المللی فیلم های متعدد ، سینمای روسیه جزو بهترین پدیده های سینمای جهان شناخته می شود.

 

فرهنگ روسیه

فیلم سینمایی کشتی جنگی

 

لباس سنتی

لباس های سنتی روسی مطابق با آب و هوا و نحوه زندگی مردم ساخته می شد. در ابتدا ، این لباس ها باریک نبود ، به این ترتیب گرمای اضافی در طول موج گرمای تابستان از بدن جدا می شد و در زمهریر سرد زمستان در بسیاری از لایه های لباس حفظ می شد.

هر گروه اجتماعی لباس خاص خود را داشت و بیشتر به جز لباس سنتی گروههای ممتاز اجتماعی یکسان بود. برش آن قرن ها در حال پیشرفت بود ، علاوه بر این ، لباس ها بسیار گران بودند ، به خصوص لباس های جشنواره. لباس ها متناسب با فصول و مناسبت ها متفاوت بودند ، به عنوان مثال لباس مخصوص کار ، خانه ، تعطیلات و غیره وجود داشت.

لباس ملی روسیه در دوران سلطنت پیتر کبیر متحمل تغییراتی شدید شد که لباس سنتی را لغو کرد و این سنت ها را فقط در لباس دهقانان حفظ کرد.

معماری و مجسمه سازی روسیه

معماری روسی با سنت ها و سبک های خاص خود که توسط جنبش های هنری جهانی توضیح داده شده است ، مشخص می شود. خانه سنتی روسیه izba ،که در چندین قرن شکل گرفته است ، تمام عناصر آن برای کارآمدتر کردن زندگی افراد طراحی شده اند. خانه شمالی نوعی عجیب از izba روسیه است که افراد را قادر می سازد بدون اینکه به بیرون بروند ، کارهای خانه را انجام دهند.

بعضی اوقات روسها معماران و استادان خارجی را دعوت می کردند. از یک طرف آنها دستورات تزارهای روس را رعایت می کردند و سعی می کردند خواسته هایشان را رعایت کنند. از سوی دیگر ، آنها فرصت های زیادی برای تحقق ایده های خود و ایجاد سبک های منحصر به فرد روسی داشتند.

عناصر سبک باستان روسی توسط نسل های بعدی معماران روسی حفظ و با موفقیت در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار گرفت ، در نتیجه باروک روسی ، امپراتوری و سبک های دیگر ظاهر شدند.

با این حال ، سازه گرایی روسیه بیشترین تأثیر را در معماری جهان داشته و توسعه زیر سبدهای بی شماری را ترغیب می کند. اغراق نخواهد بود که بگوییم بسیاری از شهرهای مدرن مطابق با ساختگرایی ساخته شده در روسیه ساخته شده اند.

 

فرهنگ روسیه

معماری روسی

امیدوارم مطالب فوق در انتخاب روسیه برای تحصیل ، اقامت و یا کار در روسیه برای شما مفید واقع شده باشد.

 

مطالعه جغرافیای روسیه

 

مطالعه غذاهای روسیه

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید