دانشگاه فدرال کازان

تحصیل در روسیه

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

دانشگاه فدرال کازان

 

تحصیل در روسیه

اطلاعات کلی

رتبه دانشگاه فدرال کازان در QS: رتبه ی ۳۹۲

تعداد اعضای هئیت علمی: بیش از چهار هزار تن

تعداد دانشجویان: بیش از پنجاه هزار تن

محل قرارگیری: کازان،روسیه

زبان تحصیل: روسی

 

دانشگاه

دانشگاه فدرال کازان در شهر کازان در روسیه قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۰۴ پایه‌گذاری شد. دانشگاه كازان ، یكی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه می باشد، تزار الکساندر اول دستور ساخت این دانشگاه را به عنوان شرقی ترین دانشگاه امپراطوری روسیه را صادر کرد. اولین دانشجویان ، که در سال ۱۸۰۵ ثبت نام کرده اند.تا سال ۱۸۱۴، دانشگاه به طور کامل باز نشده بود.

این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه کلاسیک تشکیل شد، که دارای چهار بخش است: علوم اخلاقی و سیاسی، علوم فیزیک و ریاضی، علوم پزشکی و فلسفه. پیش از تاسیس دانشگاه تامس، دانشگاه کازان به عنوان دانشگاه شرقی ترین امپراطوری روسیه بود و به همین دلیل برای ولگا، کما و مناطق اورال، سیبری و قفقاز خدمت می کرد.
در ۲۱ اکتبر ۲۰۰۹ ، دیمیتری مدودف رئیس جمهور روسیه حكم ریاست جمهوری را امضا كرد كه دانشگاه جدید فدرال ولگا بر اساس دانشگاه ایالتی كازان تأسیس گردد. پردیس اصلی دانشگاه فدرال کازان در مرکز شهر کازان و در فاصله ۱۰ دقیقه ای از کازان کرملین واقع شده است. ساختمان اصلی دانشگاه کازان توسط معمار پت پیاتنیسکی طراحی و در دهه ۱۸۲۰ ساخته شده است. قدیمی ترین بخش ساختمان اصلی امروز شامل سه پورتال کلاسیک به همراه پیش زمینه سفید ساخت اصلی ۱۸۲۲ است. از سال ۱۸۳۲ تا ۱۸۴۱ ، معمار م. كورینفسکی بقیه ساختمانها را كه شامل مجموعه معماری نئو كلاسیك دانشگاه كازان بود، طراحی كرد.

حیاط ساختمان اصلی اکنون شامل دفاتر اداری مرکزی ، تئاتر آناتومیک ، کتابخانه ، آزمایشگاه های شیمی و فیزیک و رصدخانه است. ساختمان دانشکده شیمی (از سال ۲۰۰۳: مؤسسه شیمی الکساندر باتلروف) در سال ۱۹۵۳ با حمایت دانشجویان ساخته شد. ساختمان اصلی به سبک نئوکلاسیک شوروی ساخته شده است. در دهه های ۷۰-۱۹۶۰ ، دو ساختمان دانشگاهی مرتفع در شمال و غرب ساختمان اصلی بنا شد. جدیدترین مورد در سال ۲۰۱۵ بود که یک ساختمان آزمایشگاهی ۷ طبقه به پردیس اضافه شد.

دانشگا فدرال کازان یکی از معدود مؤسسات آموزشی در روسیه است که اسکان راحت و مدرن را برای کلیه دانش آموزان خارج از کازان فراهم می کند. پردیس خوابگاه KFU در دهکده Universiade ساخته شده است که برای پذیرایی از شرکت کنندگان در XXVII تابستان جهانی Universiade ۲۰۱۳ ساخته شده است…

شهرت جهانی

دانشگاه کازان به لطف دانشمندان برجسته و فارغ التحصیلانی که خود شهرت جهانی دارند و تاثیرات مثبتی که زندگی بر بشریت داشته اند، شهرت جهانی دارد؛که از آن جمله میتوان به ولادیمیر ایلیچ اولیانف معروف به لنین رهبر انقلابی و پایه گذار شوروی و همچنین به نویسندگان سرشناسی همچون سرگئی آکساکوف، لئو تولستوی، پاول ملنیکوف_ ، ولمیر کلبنیکوف، آهنگساز, میلی بالاکیروف و نقاش والری یاکوبی، نام برد.

امروزه دانشگاه فدرال کازان یک دانشگاه مدرن پویا است که در همکاری های محلی و بین المللی، شبکه سازی با دانشگاه ها و صنعت، شرکت در توسعه منابع انسانی منطقه و نیز تحقیق و نوآوری در سطوح مختلف در سطح بالا شرکت می کند. چندین مرکز عالی و آزمایشگاه های تحقیقاتی و آموزشی در سطح جهانی در سال های اخیر در این دانشگاه ایجاد شده است.

تحصیل در روسیه

عکس هوایی دانشگاه

 

دانشکده ها

سیاست
ریاضیات و علوم
موسیقی و هنر
ادبیات
آموزش

تمامی رشته ها در روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی برگزار میشود.

رشته هایی که به زبان انگیسی برگزار میشود مورد تایید وزارت بهداشت ایران نبوده ،بنابراین افرادی که برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و همچنین داروسازی و پیراپزشکی (دانشگاه علوم پزشکی کازان) اقدام میکنند، باید به زبان روسی تحصیل کنند؛در صورتی که قصد بازگشت به ایران نداشته و برای آنها تایید یا غیرتایید بودن مهم نباشد، تحصیل به زبان انگلیسی مجاز است و با اخذ تعهد از دانشجو مبنی بر خواست شخصی جهت تحصیل به زبان انگلیسی اقدامات لازم جهت اخذ پذیرش صورت میگیرد.

زبان روسی:

دوره زبان روسی برای ورود به دانشگاه را پادفکت مینامند،این دوره ده ماه یا شانزده ماه خواهد بود و انتخاب مدت زمان  آن برعهده دانشجو خواهد بود.پس از پایان پادفکت دانشجویان وارد کورس میشوند لازم بذکر است که در دوره پادفکت دانشجویان به فراگیری زبان روسی و دروس تخصصی رشته های خود میپردازند.

توصیه گروه پرشیا به دانشجویان آن است که از پرداخت هزینه های گزاف برای دوره پادفکت خودداری کنند چرا که پادفکت همه دانشگاه ها تایید و به یک صورت برگزار میشود بنابر تجربه، پادفکت دانشگاه کازان از لحاظ قیمت و کیفیت، پیشنهاد نخست گروه مهاجرتی پرشیا میباشد.

کتابخانه

کتابخانه علمی نیکولای لوباچفسکی دانشگاه کازان یکی از مهمترین مجموعه های کتابشناسی جهان را شامل می شود که شامل ۱۵۰۰۰ نسخه خطی و ۳۰۰۰ کتاب نادر است.
در سال ۱۸۰۹ افتتاح شد ، برای اولین بار شامل کتاب های Count G. Potemkin بود که در سال ۱۷۹۹ به کازان آورده شد و با مجموعه نخستین کتابشناسان Polyansky و N. Bulich مخلوط شد. پس از آن ، مجموعه های صومعه Solovetsky به کتابخانه اضافه شدند.

این کتابخانه شامل بسیاری از نشریات قرن نوزدهم ، و ادبیات در مورد کازان و منطقه اطراف آن است. این کتابخانه به عنوان “غرور دانشگاه و منبع اطلاعات ارزشمند برای هر محقق” به خود می بالد. ساختمان اصلی کتابخانه بین سالهای ۱۸۲۵ و ۱۸۳۳ توسط رکتور لوباچفسکی ساخته شده است ، که در همان زمان کتابدار اصلی دانشگاه بود. این کتابخانه هنوز در حال رشد است و حتی ساختمان جدید آن نیز نمی تواند کل مجموعه ها را در خود جای دهد.لازم بذکر است دانشگاه مذکور و همچنین کتابخانه شامل موزه های متعددی است.

 

تحصیل در روسیه

کتابخانه دانشگاه فدرال کازان

 

تحصیل در روسیه

سال مطالعه کتابخانه

 

خوابگاه

دانشگاه فدرال کازان تنها موسسه آموزش عالی روسیه است که دارای واحدهای مسکن کافی برای اسکان تمام دانشجویان خود است. به طور معمول خوابگاه در اختیار کسانی قرار می گیرد که در برنامه های اصلی دانشگاهی تحصیل می کنند. به عنوان یک استثنا ، می تواند برای دانشجویانی که حداقل به مدت یک ترم نیز به آنجا می آیند ، ارائه شود.

خوابگاه های دانشگاه کازان مختص دانشجویان این دانشگاه است ،یکی از مهمترین امتیازات این دانشگاه خوابگاه های نوساخت،(چهارسال) تمیز و با کیفیت آن است که آنرا در کل روسیه و اروپای شرقی زبانزد کرده، ازخوابگاه های دانشگاه  تحت عنوان دهکده دانشجویی یاد میکنند .

هر سوییت از چهار نفر و برای دانشجویان مقطع دکتری تک نفره یا دو نفره است.از امکانات آن میتوان به سیستم گرمایش(پکیج)سرمایش(کولرگازی)آشپزخانه و سرویس مجزا برای هر سوییت و در نهایت ارامش و نظافت آن نام برد،که هر ساله دانشجویان زیادی را در خود جای میدهد .

اتاق مطالعه در انتهای هر طبقه موجود است،لازم بذکر است داخل هر سوییت میزتحریر و صندلی برای مطالعه فراهم شده است.

داخل دهکده دانشجویی اماکن ورزشی و هنری برای دانشجویان تعبیه شده که بصورت رایگان در اختیار دانشجویان دانشگاه فدرال کازان قرار میگیرد.

 

تحصیل در روسیه

خوابگاه دانشگاه

 

بیمه و درمان

جنب دهکده دانشجویی پلی کلینیک دانشجویی قرار دارد ،دانشجویان در بدو ورود بیمه میشوند و آزمایشات پزشکی از آنها بعمل می آید و در طول مدت تحصیل در صورت بروز هرگونه بیماری هزینه های آنها برعهده بیمه میباشد هزینه بیمه کمتر از هشتاد دلار در سال است.

 

امیدواریم مطالب فوق در انتخاب شما برای تحصیل در دانشگاه فدرال کازان مفید واقع شود

در مورد دانشگاه های دیگر روسیه بخوانید:

 

دانشگاه فدرال اورال

 

دانشگاه علوم پزشکی کازان

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ

  تعقیب

  1. […] داشتند ، وضعیت ویژه فدرال و بودجه اضافی دریافت کردند. دانشگاه فدرال کازان ، یاکوتسک ، ولادیوواستوک و اکاترینبورگ و چندین […]

  2. […] مسالمت آمیز ادیان و اقوام معرفی کرد.دانشگاه های فدرال کازان و پزشکی کازان از دانشگاه های معتبر روسیه محسوب می […]

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
  در گفتگو ها شرکت کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مطالب مرتبط

  تحصیل در چین
  تحصیل در چین

  متقاضیان تحصیل در مدارس چین

  متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

  آسیا

  ثروتمندترین شهرهای جهان

  ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

  دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

  از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید