HSK ، آزمون مهارت زبان چینی

HSK

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

آزمون مهارت زبان چینی یا HSK

 

زیبایی چین

 

HSK چیست؟

HSK مخفف Hànyǔ Shuǐpíng Kǎoshì ، (چینی: 汉语 水平 考试) است که به عنوان  آزمون مهارت زبان چینی ترجمه شده است. HSK تنها تست استاندارد چین در مورد مهارت زبان استاندارد چینی برای افراد غیر بومی مانند دانشجویان خارجی و چینی های خارج از کشور است. این آزمایش توسط هانبان ، یک سازمان غیردولتی وابسته به وزارت آموزش جمهوری خلق چین انجام می شود. آزمون HSK مانند آزمون  TOEFL انگلیسی است و گواهی آن بدون هیچ محدودیتی در چین معتبر است. هدف از برگزاری این آزمون گواهی مهارت زبان برای اهداف آموزش عالی و حرفه ای است.

 

قالب HSK

قالب فعلی در سال ۲۰۱۲ با فلسفه آزمایش “توانایی جامع زبان و ارتباطات” معرفی شد. در مجموع ۶ سطح تست وجود دارد و در چهار مهارت لغت، شنیداری،گفتاری و درک مطلب برگزار می شود.

 

 

زبان چینی

اصول آزمون

HSK جدید از اصل “همبستگی آموزش-آزمون” پیروی می کند ، طراحی آزمون را بر اساس روندهای فعلی آموزش بین المللی زبان چینی پایه گذاری می کند ، و از نزدیک با کتب درسی مرتبط است. هدف از این آزمون “ارتقاء آموزش از طریق آزمون” و “ترویج یادگیری از طریق آزمایش”است. HSK جدید بر عینیت و صحت ارزیابی تأکید می کند و بر توانایی های واقعی زبان چینی زبان آموزان تأکید می کند. این تست اهداف آزمون روشنی را تعیین می کند تا  آزمون دهندگان بتوانند توانایی های زبان چینی خود را به روشی منظم و کارآمد بهبود بخشند.

 

تاریخ های آزمون ، گواهی نتایج و مواد آموزشی

برای بررسی تاریخ ها ، هزینه ها و مراکز آزمون می توانید برای تست HSK بصورت آنلاین ثبت نام کنید: کلیک کنید متقاضیان آزمون ، نتایج HSK جدید صادر شده توسط Hanban را ظرف سه هفته پس از آزمون دریافت می کنند.

برنامه Common Words Chinese بر اساس دستورالعمل های رسمی HSK با استفاده از واژگان ، کاراکترها و گرامرهایی که اغلب استفاده می شود ، طراحی شده است.

 

 

HSK

مدرک آزمون مهارت زبان چینی

 

 

در آخر خاطر نشان می کنیم ، اکثر دانشگاه های کشور چین دارای قابلیت تحصیل به زبان انگلیسی هستند و نیازی به آزمون مهارت زبان چینی شاید نداشته باشید، حتی شما به مدرک زبان انگلیسی هم شاید نیاز نداشته باشید اما داشتن اطلاعات عمومی می تواند به کار شما بیاید ، حال چندی از دانشگاه های معتبر چین رو برای شما معرفی می کنیم:

 

دانشگاه نانجینگ با رتبه ۱۲۰

 

دانشگاه ژجیانگ با رتبه ۶۸

 

دانشگاه سوژو با رتبه ۲۰۱-۲۰۵

 

دانشگاه علوم پزشکی پکن

 

دانشگاه علوم پزشکی چین

 

 

آسوده خاطر مهاجرت کنید
پرشیا مایگریت مجری تخصصی دانشگاه روسیه و چین

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] را طی می کنند. دانشجویان همچنین می توانند برای آزمون HSK که برای پذیرش دانشگاه در چین لازم است ، بهتر آماده […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید