هنگ کنگ

هنگ کنگ

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

شهر هنگ کنگ

 

غروب در هنگ کنگ

 

هنگ کنگ

هنگ کنگ از لحاظ استراتژیک در دهانه رودخانه دلتای رود مروارید در جنوب چین واقع شده است. طی چند ساعت پرواز از کلیه شهرهای بزرگ شرق و جنوب شرقی آسیا از جمله پکن ، شانگهای ، توکیو ، سئول و سنگاپور انجام می شود. هنگ کنگ با مرز ویژه منطقه ویژه اقتصادی شنژن در شمال ، مساحت حدود ۱۱۰۰ کیلومتر مربع دارد.

در کمال تعجب بسیاری از بازدید کنندگان ، این شهر شلوغ همچنین دارای دامنه های سرسبز تپه سرسبز ، سواحل منزوی ، چشم اندازهای تفریحی روستایی و خط ساحلی سنگی است. هنگ کنگ هشت ساعت جلوتر از GMT است و آب و هوای نیمه گرمسیری دارد.

 

کشتی تفریحی

کشتی تفریحی

 

هنگ کنگ

پردیس یانچانگ دانشگاه شانگهای

مردم

 

هنگ کنگ با جمعیت ۷٫۲ میلیون نفری  یک کلانشهر است که سنت قدیمی کاملاً با فرهنگ غربی و روندهای پس از مدرن آمیخته شده است. قومیان چینی بخش عمده ای از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند ، اما حضور چشمگیر مهاجران و افراد قومی مختلف نیز وجود دارد ، همه از آزادی ها و رفاه برخوردار هستند.

هنگ کنگ مکانی از انواع کالئیدوسکوپی است. طبق قانون اساسی مردم هنگ کنگ از آزادی مذهب بهره مندند. انواع غذاهای بین المللی مطابق با تعداد گروه های قومی در هنگ کنگ وجود دارد.

در حالی که موجی از فرهنگ غربی به مدت طولانی در سواحل هنگ کنگ وارد شده است ، ارزش های سنتی هنوز هم توسط بسیاری از مردم چین نگهداری می شود.

هنگ کنگ جامعه ای ثروتمند با سرانه تولید ناخالص داخلی سرانه ۳۸۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۳ است که با توسعه یافته ترین اقتصادها رقابت می کند. هنگ کنگ یکی از امن ترین شهرهای جهان است. انگلیسی و چینی هم زبانهای رسمی هستند. کانتونی گویش محلی است و تعداد فزاینده ای از مردم هنگ کنگ به زبان پوتونگوا صحبت می کنند.

 

هنگ کنگ

منطقه ویژه اداری

هنگ کنگ یک منطقه اداری ویژه (SAR) چین است. این کشور از درجه بالایی از استقلال برخوردار است ، همانطور که در قانون اساسی ، قانون اساسی حاکم بر چارچوب سیاسی ، قضایی و اقتصادی هنگ کنگ و همچنین تضمین شیوه زندگی سرمایه داری آن وجود دارد. دولت مرکزی مردم جمهوری خلق چین مسئولیت امور خارجه و دفاع را بر عهده دارد. هنگ کنگ از زمان های قدیم بخشی از چین بوده است.

پس از یک سلسله جنگها در قرن نوزدهم ، به انگلستان واگذار شد. در ۱۹ دسامبر ۱۹۸۴ ، دولتهای چین و انگلیس بیانیه مشترک را در مورد مسئولیت هونگ كونگ امضا كردند و تأیید كردند كه دولت جمهوری خلق چین از اول ژوئیه ۱۹۹۷ با اعمال قدرت حاكمیت بر هنگ كنگ از سر خواهد گرفت.یک منطقه ویژه اداری در اول ژوئیه ۱۹۹۷ تحت عنوان “یک کشور ، دو سیستم” تأسیس شد. سیستم سرمایه داری هنگ کنگ و سبک زندگی باید به مدت ۵۰ سال بدون تغییر باقی بماند.

قانون اساسی تجسم آموزه های “یک کشور ، دو سیستم” و “مردم هنگ کنگ حاکم بر هنگ کنگ” است. نمونه بارز این آموزه ها این است که هنگ کنگ به عنوان یک عضو جداگانه در سازمان های بین المللی از جمله سازمان تجارت جهانی وجود دارد. این کشور همچنین ارز خود را دارد ، یک قانون گذاری منتخب ، و سیستم حقوق مشترک را حفظ می کند که متفاوت از سیستم حقوق مدنی در سرزمین اصلی چین است. همچنین قدرت تصمیم گیری نهایی خود را دارد که به دادگاه تجدید نظر نهایی واگذار می شود.

 

ساختار سیاسی و قضایی

دولت هنگ کنگ SAR مرجع اجرایی منطقه است. این رئیس توسط رئیس اجرایی ، که رئیس دولت SAR هنگ کنگ است ، رهبری می شود. رئیس اجرایی از طریق مکانیسم مقرر در قانون اساسی انتخاب می شود. وی اعضا را به شورای اجرایی منصوب می کند که به وی در تصمیم گیری سیاست کمک می کنند.هنگ کنگ از یک دولت پاک و دارای روندهای اداری بسیار شفاف برخوردار است.

کمبود گروه های فشار مختلف و اتحادیه ها که نظرات خود را اعلام می کنند وجود ندارد. کارمندان دولت هنگ کنگ بسیار کارآمد و حرفه ای تلقی می شوند.شورای قانونگذاری ۷۰ نفره (LegCo) هیات قانونگذاری هنگ کنگ است. این مسئول تصویب قوانین ، بررسی و تصویب بودجه های دولت ، مالیات و مخارج دولت و همچنین ایجاد سؤال در مورد کار دولت است.

اعضای کنگره فعلی پنجم توسط انتخابات حوزه جغرافیایی از طریق انتخابات مستقیم و توسط حوزه های انتخابیه بازگردانده می شوند. از زمان تأسیس HKSAR ، انتخابات LegCo در سالهای ۱۹۹۸ ، ۲۰۰۰ ، ۲۰۰۴ ، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ برگزار شده است. مدت زمان تصدی LegCo به جز دوره اول که دو سال بود چهار سال است.قوه قضاییه مستقل از مجریه و مقننه است. دادگاه تجدید نظر نهایی صلاحیت تصمیم گیری نهایی را دارد.

آزادی مطبوعات

یکی از ویژگی های مهم هنگ کنگ ، آزادی مطبوعات است. بیش از ۸۰۰ نشریه ، از جمله بیش از ۵۰ روزنامه وجود دارد. همه روزنامه های بین المللی در دکه های روزنامه فروشی یا فروشگاههای راحتی در دسترس هستند. حدود ۱۰۰ کانال خدمات برنامه تلویزیونی داخلی و غیر خانگی به زبان های مختلف و حدود ۱۳ کانال رادیویی گزینه های خیره کننده ای را به مردم ارائه می دهد. همه خانواده ها و سازمان های تجاری می توانند از اینترنت کم هزینه و بسیار کارآمد برخوردار شوند.

 

هتل

هتل

 

نمایی از هتل های هنگ کنگ

نمایی از هتل

تجارت آزاد

یکی از بنیانگذاران سازمان تجارت جهانی (WTO) ، هنگ کنگ قاطعانه متعهد به تجارت آزاد و آزاد است. هیچ مانعی برای تجارت وجود ندارد. هنگ کنگ تعرفه واردات یا صادرات کالا را نمی پردازد. مجوزهای واردات و صادرات نیز به حداقل می رسد. صدور مجوز تنها در شرایطی اعمال می شود كه نیاز واقعی به انجام تعهداتی كه هونگ كنگ به شرکای تجاری ما برعهده گرفته است ، یا نیازهای بهداشت عمومی ، ایمنی یا امنیت داخلی را برآورده سازیم.پس از اتحاد مجدد با چین در سال ۱۹۹۷ ، هنگ كنگ عضویت جداگانه خود را در سازمان تجارت جهانی با استفاده از نام “هنگ كنگ ، چین” ادامه داد.

 

مرکز بین المللی مالی و مرکز خدمات

در حالی که هنوز اثری از گذشتگان آن در دهکده های ماهیگیری پراکنده در جزایر دور افتاده آن یافت می شود ، هنگ کنگ از یک پایگاه تولید پس از جنگ به یک مرکز بزرگ اقتصادی و خدماتی که دارای زیر ساخت های پیشرفته و تجاری بسیار کارآمد است ، رسیده است. خدمات. سرمایه گذاری بازار سهام این کشور در ژاپن در آسیا دوم است.

بازار سهام هنگ کنگ طیف گسترده ای از محصولات اعم از سهام عادی گرفته تا گزینه ها ، ضمانت ها ، اعتماد واحد و اوراق بهادار بدهی را ارائه می دهد.در پایان دسامبر ۲۰۱۳ ، هنگ کنگ نزدیک به ۱۶۰ بانک دارای مجوز داشت که از این تعداد نزدیک به ۱۵۰ متعلق به خارجی است. از ۱۰۰ بانک برتر جهان ، ۷۰ در آنجا فعالیت می کنند.هنگ کنگ از یک رژیم اقتصادی پایدار و پایدار برخوردار است و نمونه ای از نشاط و پویایی یک اقتصاد آزاد و آزاد است که دارای قدرت پیشرفت در یک اقتصاد سیاسی در حال تغییر جهانی است. به ویژه ، دلار هنگ کنگ که ۱۰۰٪ از دلار آمریکا حمایت می شود ، از زمان معرفی سیستم نرخ ارز مرتبط با آن در اوایل دهه ۱۹۸۰ ثبات چشمگیری را نشان داده است.

 

تجارت آزاد هنگ کنگ

تجارت آزاد

 

بازگشت به صفحه ی چین

از اینکه ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید سپاسگزاریم:

آپارات پرشیا مایگریت  یوتیوب پرشیا مایگریت  فیسبوک پرشیا مایگریت  توییتر پرشیا مایگریت  اینستاگرام پرشیا مایگریت

 

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید