تحصیل مهندسی در روسیه

مهندسی در روسیه

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

تحصیل مهندسی در روسیه

 

تحصیل مهندسی در روسیه

مهندسی در روسیه

 

مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه می تواند تجربه ی خوبی برای شما باشد. دانشگاه های معتبر روسیه پذیرای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته های مهندسی از سراسر دنیا هستند. مهندس به دلیل توسعه مداوم صنعت و فن آوری های جدید ، به دنبال حرفه ای ترین دانشگاه ها در دنیای مدرن است. مشاغل مهندسی در زمینه های مختلفی از جمله مهندسی برق و گرما ، مهندسی مکانیک ، الکترونیک ، مهندسی برق ، متالورژی ، فناوری اطلاعات ، معدن ، مهندسی عمران ، هواپیما و مهندسی موشک ، پزشکی و غیره وجود دارند.

دانشگاه های مهندسی روسیه سطح آموزش بالایی را ارائه می دهند و به دانشجویان کمک می کنند تا دانش عمیق نظری و تجربه عملی به دست آورند.

از دیگر مزایای تحصیل در روسیه ، هزینه های مقرون به صرفه ، امکان ثبت نام در یک برنامه آموزش انگلیسی و برنامه های دو رشته ای است که به دانشجویان امکان می دهد مدرک دانشگاهی روسی و خارجی را کسب کنند.

 

 

تحصیل مهندسی در روسیه

مهندسی در روسیه

 

 

دانشگاه ها و برنامه ها

دانشگاه های دولتی روسیه طیف گسترده ای از رشته های مهندسی را ارائه می دهند. این لیست که توسط وزارت آموزش و علوم روسیه تصویب شده است دارای ده ها رشته است ، که از هواپیما و موشک سازی گرفته تا زیست مهندسی را شامل می شود . برخی از ارائه دهندگان آموزش مهندسی در روسیه در زیر ذکر شده اند:

۱-موسسه فیزیک و فناوری مسکو متخصصان رشته های ریاضی و فیزیک کاربردی ، مهندسی نرم افزار ، تجزیه و تحلیل سیستم و مدیریت ، امنیت سایبر و غیره را آموزش می دهد.

۲-برنامه های مهندسی مشهور دانشگاه فدرال اورال شامل مهندسی مکانیک ، متالورژی ، فناوری اطلاعات ، بیوتکنولوژی و مهندسی برق است.

 

 

دانشگاه فدرال اورال

تحصیل در روسیه – دانشگاه فدرال اورال

 

 

۳-دانشگاه الكترونیك سنت پترزبورگ “LETI” در زمینه آموزش متخصصان در زمینه الکترونیك ، رادیو و مهندسی برق ، سیستمهای كنترل ، مهندسی ابزار و فناوریهای اطلاعات تخصص دارد و این دانشگاه طی شش دهه گذشته بیش از ۳۵۰۰ مهندس را آموزش داده است.

 

 

دانشگاه الکترونیک سن پترزبورگ

تحصیل در روسیه – دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ

 

 

۴-دانشگاه ملی تحقیقات ITMO در حیطه ی فن آوری اطلاعات متمرکز است. دانشجویان ITMO بارها و بارها در مسابقات بین المللی برنامه نویسی مقام های برتر را کسب کرده اند. این دانشگاه همچنین آموزش های خوبی در زمینه فوتونیک و اپتینفورماتیک ، مهندسی لیزر و بیوتکنیک مواد غذایی ارائه می دهد.

۵-دانشگاه ایالتی Tomsk یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی روسیه است که دارای انستیتوی تحقیقات ملی است. اتباع خارجی می توانند در برنامه های مختلف مهندسی ، به عنوان مثال فناوری اطلاعات ، مهندسی هواپیما و موشک ، بیوانفورماتیک ، مکانیک ، مهندسی مکانیک و غیره ثبت نام کنند. دانشگاه پلی تکنیک Tomsk ارائه دهنده آموزش مهندسی در زمینه های فناوری نانو ، توسعه میدان نفت و گاز ، مهندسی مکانیک ، علم مواد ، مهندسی نرم افزار و غیره است.

 

 

دانشگاه تامسک

تحصیل در روسیه – دانشگاه تامسک

 

 

۶-دانشگاه ایالتی اورال جنوبی یکی دیگر از ارائه دهندگان آموزش مهندسی است. دانشجویان بین المللی غالباً فناوری اطلاعات ، مهندسی عمران و معماری را انتخاب می کنند. بسیاری از زمینه های دیگر  مانند متالوژی ، فناوری مواد ، ایمنی تکنوسفر ، الکترونیک و غیره در این دانشگاه در دسترس هستند.

 

 

دانشگاه ایالتی اورال

تحصیل در روسیه – دانشگاه ایالتی اورال

 

 

۷-دانشگاه تیومن یک دانشگاه کلاسیک روسی است که برنامه های مهندسی را ارائه می دهد. توسعه میدان نفت و گاز یکی از محبوب ترین زمینه ها در انتخاب رشته در دانشگاه تیومن است. کلاس ها توسط اساتید دانشگاه و نمایندگان بزرگترین شرکت های مهندسی روسیه برگزار می شود. در طول مطالعه ، دانش آموزان بر روی پروژه های واقعی که به سفارش شرکت معروف داخلی Gazprom Neft انجام می شود ، کار می کنند. دانشجویان بین المللی می توانند برنامه های مهندسی را هم به زبان روسی و هم انگلیسی انجام دهند.

 

 

شرکت گازپروم

شرکت گازپروم

 

 

اگر متقاضی مایل به تحصیل به زبان روسی باشد اما به اندازه کافی خوب صحبت نمی کند ، می تواند وارد بخش مقدماتی (پادفک) شود که در اکثر دانشگاه های روسیه موجود است. آنها می توانند یک دوره یک ساله در رشته های روسی و مهندسی (فیزیک ، ریاضیات ، انفورماتیک و غیره) لازم برای مطالعات بیشتر بگذرانند. پس از گذراندن دوره های پیش دانشگاهی ، دانشجویان امتحانات را داده و گواهینامه دریافت می کند. سپس آنها می توانند در یک برنامه آموزش پایه ثبت نام کنند.

 

۸-دانشگاه ملی علوم و فن آوری MISIS یک دانشگاه برجسته مهندسی روسی است که دارای تجربه گسترده ای در زمینه مهندسی آموزش مواد ، متالوژی و معدن است.

۹-دانشگاه پلی تکنیک پیتر بزرگ سن پترزبورگ یکی از قدیمی ترین مراکز آموزش عالی مهندسی روسیه است. دانشجویان بین المللی غالباً برنامه هایی را در مهندسی برق ، فناوری های اطلاعات و مهندسی عمران انتخاب می کنند.

 

 

دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ

تحصیل در روسیه – دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ

 

 

۱۰-دانشگاه سامارا یک مرکز علمی و آموزشی است که در زمینه آموزش مهندسان صنعت هوا فضا تخصص دارد. محبوب ترین رشته ها مهندسی هواپیما ، مجتمع های موشکی و کیهان شناسی است. سایر زمینه های تمرکز فنی شامل انفورماتیک و علوم کامپیوتر ، مکانیک نظری و غیره است.

 

 

دانشگاه سامارا

تحصیل در روسیه – دانشگاه سامارا

 

 

۱۱-دانشگاه فدرال سیبری برای آموزش متخصصان در صنعت و مهندسی برق تأسیس شده است. در حال حاضر آموزش عالی در متالوژی ، ژئوتکنولوژی ، مهندسی برق ، بیوتکنولوژی ، سیستم های ارتباطی ، توسعه میدان نفت و گاز و غیره را ارائه می دهد.

 

 

دانشگاه فدرال سیبری

تحصیل در روسیه – دانشگاه فدرال سیبری

 

 

۱۲-دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک آموزش مهندسی در فناوری نانو ، سیستم های لیزر ، الکترونیک ، بیوتکنولوژی پزشکی و فناوری های اطلاعات را ارائه می دهد. این دانشگاه در مرکز علمی آکادمگورودوک واقع شده است که فرصتهای پژوهشی خوبی را به دانشجویان ارائه می دهد.

 

 

آکادمگوردوک نووسیبیرسک

مهندسی در روسیه

 

نحوه درخواست دانشگاه دانشگاه مهندسی روسیه

متقاضیان دانشگاه های روسیه باید یک انتخاب دقیق و حساب شده انجام دهند. دانشجویی که قصد تحصیل تحت قرارداد را دارد ، باید در امتحانات ورودی که  بطور ویژه برای اتباع بیگانه برگزار می شود شرکت کند. هزینه تحصیل در روسیه پایین تر از اروپا یا آمریکا است.

متقاضی بین المللی می تواند در امتحان دولتی یکپارچه را که در ۱۴ رشته به زبان روسی برگزار می شود ، شرکت کنند . به طور معمول ، کارشناسی ارشد مهندسی برای مشاغل مرتبط مانند زیست مهندسی نیاز به امتحانات ورودی در ریاضیات ، فیزیک و انفورماتیک و بعضاً زیست شناسی یا شیمی دارند. وب سایت های دانشگاه ها اطلاعات مفصلی درباره موضوعات مورد نیاز یک حرفه خاص دارند. دانشجویان با استعداد بالقوه با نمرات خوب در گواهینامه های تحصیلات خود می توانند شانس اخذ  بورسیه دولتی داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر  با ثبت نام در سایت و استفاده از حساب شخصی خود می توانید بصورت رایگان با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید