غذاهای چین

غذاهای چین

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

غذاهای چین

شمای کلی از غذاهای چین ،سنن و آداب و رسوم غذایی این کشور

 

غذاهای چین

غذاهای چینی

 

وعده های غذایی

یک وعده غذایی چینی از دو بخش تشکیل شده است: غذای اصلی که معمولاً از برنج ، نودل یا نان بخارپز تهیه می شود ، و ظروف ts’ai ، سبزیجات و گوشت. (این با غذای غربی متفاوت است ، که گوشت یا پروتئین حیوانی را به عنوان غذای اصلی مصرف می کنند).

وسایل اصلی غذا خوردن chopsticks  (چوب های مخصوص برای غذاهای جامد) و قاشق سرامیک (برای سوپ ها ) هستند.

در یک وعده غذایی چینی ، هر کس کاسه برنج خود را خواهد داشت. با این حال ، ظروف همراه در بشقاب های عمومی سرو می شود و هر کس سهم خود را از آن بر می دارد.

دسرها در چین با کشورهای دیگر کمی تفاوت دارند، دسرهای چینی به عنوان میان وعده هایی هستند که بین دو وعده غذایی مصرف می شوند.اگر دسر در آخر غذا سرو شود به طور معمول میوه تازه خواهد بود.

 

غذاهای چین

خوراک برنج

 

غذاهای چین

خوراک سبزیجات و گوشت

غذاهای سرد

غذاهای سرد اولین بخش در ضیافت سنتی چینی است. نمک ، شکر ، پودر فلفل قرمز ، سس سویا سبک ، سرکه و روغن کنجد اغلب برای تهیه غذاهای سرد استفاده می شود. به طور معمول ، غذای سرد باعث تحریک اشتهای مردم می شود.

غذاهای داغ

غذاهای داغ مفهومی است که با غذای سرد مقایسه می شود. به طور معمول ، بخش اصلی در ضیافت سنتی چین است. غذاهای داغ به طور معمول با استفاده از روش هایی مانند سرخ کردن و … طبخ می شوند.

 

غذاهای چین

جوجه سرخ شده

سوپ و Congee

به جای اضافه کردن شیر یا خامه در سوپ، چینی ها نشاسته های تصفیه شده را از ذرت را به سوپ ها اضافه می کنند. همچنین سوپ های سبک وجود دارد که از نشاسته استفاده نمی کنند. مواد معمول برای سوپ ها سبزیجات و گوشت مانند گوشت مرغ است. سوپ ها به دنبال غذاهای گرم سرو می شوند. مردم چین بر این باورند که سوپ ها برای سلامتی مفید هستند.

Congee نوعی فرنی است. به جز برنج و سایر غلات ، گوشت ، ماهی و بعضی اوقات سبزیجات و طعم دهنده ها به داخل آن اضافه می شوند. Congee انتخاب خوبی برای صبحانه است. هضم Congee آسان است ، بنابراین این یک انتخاب عالی برای افراد بیمار و نوزادان جوان است.

 

غذاهای چین

سوپ نودل

 

غذاهای چین

فرنی چینی

 

غذای اصلی و شیائوشی

برنج غذای اصلی در جنوب چین است ، عمده محصول کشاورزی جنوب چین برنج است. مردم همیشه برنج بخارپز می خورند. در حالی که در شمال چین ، که یک منطقه کشاورزی گندم خیز است ، مردم به طور معمول غذای آرد مانند نودل ، مانتو (نوعی از نان بخارپز) و کوفته ها را می خورند.

شیائوشی نوعی تنقلات است. آنها اغلب در غرفه های خیابانی یا رستوران های کوچک فروخته می شوند.

به طور معمول ، یک غرفه فقط یک نوع میان وعده می فروشد.شیائوشی نوعی وعده غذایی سبک است ، و اغلب به راحتی قابل حمل است. مناطق مختلف دارای شیائوشی متفاوت هستند.شیائوشی در بین گردشگران و مردم محلی بسیار محبوب است.

غذاهای چین

کوفته چینی

 

۴ شهر برتر برای لذت بردن از غذای چینی

پکن به عنوان پایتخت چین تنها معروف نیست ، غذای معمولی در آنجا نیز ارزش امتحان کردن دارد ، مانند اردک بو داده، کیک نخود زرد (豌豆黄) ، و جگر سرخ شده ( 炒肝) در صبح ، داشتن یک کاسه داغ داغیر (豆汁 儿) با میله های خمیر عمیق سرخ شده یا نان پر شده بخار پز ، همچنین راضی کننده خواهد بود.

شیان نماینده مواد غذایی در شمال غربی چین است. انواع رشته فرنگی مانند Noodle Steamed Cold (凉皮) ، Noodle ، گندم سیاه (荞麦 饸 饹) وجود دارد.

جدا از آن ، در چین همبرگر چینی (L) و بره خورش با سبزیجات (水盆 羊肉) نیز بسیار محبوب هستند. بر خلاف مزیت نودل یا نان بخارپز ، مردم در گیلین نودل برنج را در اولویت قرار می دهند.

این نیز تفاوت بین ذائقه مردم شمال و مردم جنوب است. غذاهای دیگری مانند حلزونهای (Stuffed River (田螺 酿 ، اردک برنجی با (Ginkgo (白果 炖 老鸭) ،Yershuo Beer Fish (阳朔 啤酒鱼 نیز باید به لیست شما اضافه شوند.

در صحبت از غذای چینی یا میان وعده ، کسی در چین نیست که چنگدو را توصیه نکند. غذای چنگدو همیشه به عنوان گرم و تند توصیف می شود.

این امر در مورد غذاهایی مانند مرغ بنگ بنگ (Bang 鸡) یا گوشت گاو خرد شده و زبان گاو در سس چیلی (夫妻肺片) صادق است. جالب است که بدانید همیشه می توانید چیزی را که دوست دارید در چنگدو بخورید پیدا کنید!

غذاهای چین

همبرگر چینی

 

غذاهای چین

خوراک مرغ بنگ بنگ

امکانات

همانطور که ژاک ژرنت ، نویسنده مشهور فرانسوی اظهار داشت ، “شکی نیست که چین در این حوزه از هر تمدن دیگری ابداعات بیشتری نشان داده است.”

این فرهنگ غذایی از زمان های قدیم شکل گرفته است و ریشه در فرهنگ سنتی چین ، از جمله یین یانگ و پنج عنصر ، کنفوسیوس ، طب سنتی چینی ، دستاوردهای فرهنگی و هنری و شخصیت های ملی دارد. به طور کلی ، فرهنگ غذایی چینی دارای ویژگی های زیر است:

طعم های متفاوت غذاهای چین

چین قلمرو وسیع و منابع فراوانی دارد و هر منطقه دارای آب و هوای مختلف ، محصولات طبیعی و آداب و رسوم مردمی است. پس از مدت ها ، مناطق مختلف طعم های غذایی خاص خود را ایجاد کرده اند.

به عنوان مثال ، مردم جنوب چین برنج را به عنوان غذای اصلی مصرف می كنند ، در حالی كه مردم شمال چین برای خوردن رشته فرنگی یا نان های بخارپز به عنوان غذای اصلی استفاده می كنند. در مورد عطر و طعم ، کل کشور را می توان به چهار قسمت تقسیم کرد: جنوب شیرین ، شمال نمک ، شرق ترش و غرب تند.

 

غذاهای چین

غذاهای چینی متنوع

غذاهای چین در فصول مختلف

مردم چین منوی خود را به عنوان سوئیچ هر فصل تغییر می دهند ، از مواد اولیه گرفته تا روش های پخت و پز ، هر فصل از چاشنی های مختلف استفاده می کند و ظروف را همراهی می کند.

زمستان دارای طعمی سنگین تر و غنی است ، در حالی که تابستان دارای طعم سبک و خنک است. غذاهای خوراکی در زمستان بیشتر پرزدار یا تند است ، در حالی که در تابستان بیشتر آنها به صورت سرد و همراه با سس سرو می شوند.

حس زیبایی شناسی

در غذاهای چینی به زیبایی ظرف اهمیت زیادی داده می شود و هماهنگی در رنگ ، عطر ، طعم ، شکل و ظروف را دنبال می کند. حس زیبایی شناسی غذاها را می توان از جنبه های مختلف بیان کرد.

مهم نیست که مواد اولیه آن کلم یا هویج چینی باشد ، همه آنها را می توان به شکل های مختلفی برش داد تا با کل ظرف مطابقت داشته باشد ، که این امر لذت ذهنی و جسمی کاملاً یکپارچه ای به افراد می بخشد.

 

غذاهای چین

ظروف و غذاها

 

ترکیب مواد غذایی و طب چینی

مردم چین بر این باورند که به علاوه بر تامین مواد مغذی بدن ، مواد غذایی همچنین می تواند بیماری را درمان کند. وقتی بیماری شدید نیستید ، می توانید با خوردن غذای مناسب بیماری خود را درمان کنید ،فقط در صورت عدم فایده غذا ، ممکن است به دارو مراجعه کنید.

اعتقاد بر این است که پزشکی کم و بیش مضر است، بنابراین مواد غذایی روشی ایمن تر برای حفظ سلامتی و درمان بیماری است.

 

غذاهای چین

ادویه جات

 

تفکر فلسفی در فرهنگ غذایی چینی

فلسفه سنتی چینی از هر نظر در فرهنگ غذایی چینی نفوذ کرده است.

یین یانگ و پنج عنصر: یین و یانگ دو جنبه مکمل هر پدیده را نشان می دهند. در حالی که پنج عنصر به فلز ، چوب ، آب ، آتش و زمین اشاره دارد و طبیعت با گردش و ارتقاء متقابل و محدودیت در میان پنج عنصر ایجاد می شود. هنگام استفاده از این تفکر فلسفی در غذای چینی ، یین و یانگ دو جنبه از بدن انسان را نشان می دهند ، در حالی که پنج عنصر بدان معنی است که این غذا را می توان به پنج دسته تقسیم کرد: داغ ، گرم ، خنثی ، خنک و سرد.

خوردن غذای داغ و گرم می تواند یانگ را در بدن انسان تشدید کند ، در حالی که خوردن غذای خنک و سرد می تواند باعث تقویت یین در بدن انسان شود. غذای خنثی نوعی تعادل بدن انسان است.فقط مردمی که یین و یانگ را متعادل نگه می دارند از سلامتی بهتری برخوردار می شوند.

وحدت انسان و طبیعت: این تفکر فلسفی نشان می دهد که رژیم غذایی افراد باید با محیط طبیعی که در آن زندگی می کنند تطبیق یابد. به عنوان مثال افرادی که در یک محیط مرطوب زندگی می کنند باید غذای گرم و تند بیشتری بخورند که این امر می تواند به رهایی رطوبت کمک کند.

فلسفه چینی تأثیر زیادی در غذاهای چینی ، از انتخاب مواد اولیه برای مطابقت ، از فرآیند پخت و پز تا روش پخت و پز دارد.

کل فرایند پخت و پز غذاهای چینی بازتاب هماهنگی و تعادل طبیعت است. غذاهای چینی نه تنها باید طعم ایده آل داشته باشند بلکه باید سلامتی فرد آنها را حفظ کنند.

چین

نشان یین و یانگ

 

امیدوارم مطالب فوق در انتخاب چین برای تحصیل مفید واقع شده باشد.

 

مطالعه جغرافیای چین

 

مطالعه فرهنگ چین

 

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید