دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه لومونوسوف

به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram

  دانشگاه لومونوسوف روسیه

 

لوگوی دانشگاه لومونوسوف

اطلاعات کلی

رتبه دانشگاه لومونوسوف در QS: رتبه ۸۴

تعداد اعضای هئیت علمی: بیش از پنج هزار تن

تعداد دانشجویان: بیش از چهل و هفت هزار تن

محل قرارگیری: مسکو ، روسیه

زبان تحصیل: روسی 

 

دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه لومونوسوف | تحصیل در روسیه

 

دانشگاه

دانشگاه لومونوسوف یا همان دانشگاه دولتی مسکو یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور روسیه است . این دانشگاه دولتی در ۲۶ آوریل سال ۱۷۷۵ توسط میخائیل واسیلویچ لومونوسوف تاسیس شد که نخستین دانشگاه روسیه محسوب می شود.

دانشگاه لومونوسوف بسیاری از فارغ التحصیلان برجسته از جمله رهبران اتحاد جماهیر شوروی و دولت های دیگر را به عنوان دانشجو در خود داشته است. این دانشگاه به عنوان معتبرترین دانشگاه در اتحاد جماهیر شوروی سابق مورد توجه قرار داشت و رقابت شدیدی برای ورود به آن وجود داشت. از سال ۲۰۱۹ ، برنده ۱۳ جایزه نوبل ،  برنده ۶ مدال فیلد و برنده ۱ جایزه تورینگ عضو این دانشگاه شده اند. طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی در سال ۲۰۱۹ ، دانشگاه لومونوسوف روسیه دارای بالاترین رتبه ی آموزشی در بین موسسات آموزشی در روسیه و بالاترین رتبه دانشگاهی در روسیه برای تولید دانش و تحقیق است. دانشگاه لومونوسوف مسکو در شمار  یکی از زیباترین و با عظمت ترین دانشگاه های جهان از لحاظ معماری به شمار می آید.

بیش از چهل و هفت هزار دانشجو  در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند و هر ساله حدود ۴ هزار دانشجوی بین المللی از سراسر جهان در این دانشگاه ثبت نام می کنند. این دانشگاه بر اساس رتبه بندی QS در میان ۹۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد . دانشگاه لومونوسوف برای رشته های ریاضی ، زبان شناسی ، زبان های مدرن ، فیزیک و نجوم شهرت جهانی دارد.

این دانشگاه در سال ۲۰۱۹ نیز به مانند ادوار گذشته،در لیست مورد تایید وزارت بهداشت بوده ولی فاقد رشته های دندانپزشکی و داروسازی میباشد. حضور در رشته پزشکی این دانشگاه نیز مستلزم انجام موفقیت آمیز آزمون ورودی میباشد.

 

دانشگاه لومونوسوف

دانشگاه لومونوسوف | تحصیل در روسیه

 

دانشکده ها

دانشکده جامعه شناسی

دانشکده زبانها و مطالعات منطقه ای

دانشکده مدیریت دولتی

دانشکده سیاست جهان

دانشکده علوم سیاسی

دانشکده هنرهای زیبا و نمایشی

دانشکده مطالعات جهانی

دانشکده آموزش

دانشکده کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

دانشکده فیزیک و شیمی

دانشکده اقتصاد مسکو

دانشکده عالی ترجمه و تفسیر

دانشکده عالی مدیریت دولتی

دانشکده عالی حسابرسی عمومی

دانشکده عالی مدیریت و نوآوری

دانشکده عالی مدیریت تجارت نوآورانه

دانشکده عالی علوم اجتماعی معاصر

دانشکده عالی تلویزیون

دانشکده تحصیلات تکمیلی

دانشکده آموزش نظامی

دانشکده مکانیک و ریاضیات

دانشکده ریاضی محاسباتی و سایبرنتیک

دانشکده فیزیک

دانشکده شیمی

دانشکده علوم مواد

دانشکده زیست شناسی

دانشکده مهندسی زیست و مهندسی زیستی

دانشکده علوم خاک

دانشکده زمین شناسی

دانشکده جغرافیا

دانشکده پزشکی بنیادی

دانشکده تاریخ

دانشکده فلسفه

دانشکده اقتصاد

دانشکده حقوق

دانشکده روزنامه نگاری

دانشکده روانشناسی

موسسه کشورهای آسیایی و آفریقایی

 

کتابخانه

کتابخانه دانشگاه مسکو ، قدیمی ترین کتابخانه روسیه است که در سال ۱۷۵۵ افتتاح شد. میخائیل لومونوسف ، بنیانگذار دانشگاه ، كتابخانه را به عنوان یك نهاد سكولار برای عموم مردم و رایگان برای همه یاران خود تاسیس کرد. در سده ۱۸ و ۱۹ تنها کتابخانه رایگان در مسکو بود که در بین خوانندگان بسیار محبوب بود. حامیان آن از ثروت مجموعه های گسترده خود برخوردار بودند و اغلب کتابهای ارزشمند و مجموعه های خصوصی آنها را به کتابخانه دانشگاه اهدا می کردند.

امروز نمی توان نقش سیستم کتابخانه دانشگاه مسکو را دست کم گرفت چرا که اندوخته های علمی آن برای آموزش متخصصان ماهر بسیار ارزشمند است. این كتابخانه از طریق تماس با ۳۵۲ موسسه در ۵۵ كشور ، عمده ترین سیستم های كتابخانه دانشگاه در بین آنها ، خدمات وام بین كتابخانه ای را ارائه می دهد.

كتابخانه دانشگاه لومونوسوف به عنوان عضو انجمن كتابخانه هاي روسيه ، يك مركز علمي و روش شناسانه براي كتابخانه هاي ساير موسسات آموزشي روسيه است. سیستم کتابخانه دانشگاه مسکو حدود ۱۰ میلیون کتاب را شامل می شود که ۲٫۵ میلیون از آنها به زبان های خارجی است. همه ساله این مجموعه با حدود ۱۳۰۰۰۰ کتاب و نشریات روسی و خارجی اضافه می شود. این کتابخانه  به داشتن مجموعه کتاب ها و نسخه های نادر ، از جمله کتابهای چاپی اولیه ، چاپ اولیه کتابها و نشریات دوره ای ، اعم از روسی و خارجی ، از قرن شانزدهم تا به امروز  مفتخر است. آرشیو کتابخانه مطالب دانشمندان جهان و دانشمندان برجسته روسی ، نویسندگان و چهره های عمومی را در اختیار دارد.

سیستم کتابخانه دانشگاه مسکو در حال حاضر حدود ۶۵۰۰۰ مشترک را پشتیبانی می کند. در ۱۶ ساختمان مختلف دانشگاه ۲۰ شعبه از کتابخانه ، ۶۳ اتاق مطالعه و تعدادی کتابخانه مرجع وجود دارد. ساختمان جدید کتابخانه اصلی MSU در چشم انداز Lomonosovsky در ژانویه ۲۰۰۵ افتتاح شد.

 

کتابخانه دانشگاه لومونوسوف

کتابخانه دانشگاه لومونوسوف

 

خوابگاه

این دانشگاه اتاقهای منفرد را در ساختمان اصلی پردیس برای دانشجویان خارجی ارائه می دهد که محل مناسبی برای دوره های زبان روسی شما در مسکو است. برای اقامت کوتاه مدت می توان اتاق ها را در مهمانخانه MGU رزرو کرد . مهمانخانه MGU به طور عمده برای میزبانی بازدید کنندگان خارجی و دانشجویان فارغ التحصیل برای مدت اقامت تا ۱ ماه ساخته شده است.

اتاق ها با تختخواب ، میز ، لامپ ، کمد کوچک و قفسه کتاب ساده هستند اما راحت! هر اتاق در مجاورت یک توالت و دوش مجزا قرار دارد که توسط دو نفر مشترک است. هر اتاق و هر آپارتمان دارای درهایی است که می تواند با دو کلید جداگانه قفل شود که امنیت بالایی را تضمین می کند. برخی از اتاق ها مرمت شده و مجهز به تلویزیون ، یخچال و خط تلفن هستند که ممکن است از طریق مودم برای اتصالات اینترنت نیز استفاده شود. برخی از اتاق ها همچنین دارای نمای دیدنی در مرکز شهر مسکو ، حدود ۱۶ کیلومتری (۱۰ مایل) دورتر هستند. زود هنگام برای رزرو وقت تحقیق کنید زیرا این اتاق ها معمولاً زود رزرو می شوند.

 

خوابگاه دانشگاه لومونوسوف

خوابگاه دانشگاه لومونوسوف

 

امیدواریم مطالب فوق در انتخاب شما برای تحصیل در دانشگاه لومونوسوف روسیه مفید واقع شود

در مورد سایر دانشگاه های مسکو بخوانید:

 

موسسه پوشکین

 

دانشگاه ملی نفت و گاز

 

دانشگاه هوا فضای مسکو

 

دانشگاه علوم پزشکی سچینوا

 

دانشگاه یوداکیموف

 

دانشگاه دوستی ملل

 

      

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

عضو خبرنامه مؤسسه بشید

اخبار مهاجرت ، معرفی شهرها و دانشگاه ها

0 پاسخ

تعقیب

  1. […] برای تحصیل در روسیه باشند و سایر دانشگاه ها نیز مانند دانشگاه لومونوسوف مسکو از همان اول جزو چندین دانگشاه برتر جهان بوده […]

  2. […] دانشگاه لومونوسوف واقع در شهر مسکو در رتبه‌ی ۹۰ جهانی قرار دارد و در رشته‌های ریاضیات ، زبان شناسی ، زبان‌های مدرن ، فیزیک و ستاره شناسی جزو ۵۰ دانشگاه برتر دنیا است. این دانشگاه در رشته‌ی علوم رایانه نیز در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفته است. […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تحصیل در چین
تحصیل در چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چین

متقاضیان تحصیل در مدارس چینی   دوستانی که متقاضی تحصیل در مدارس چینی هستند و یا والدینی که میخواهند فرزندانشان را برای تحصیل در مدارس

آسیا

ثروتمندترین شهرهای جهان

ثروتمندترین شهرهای جهان را بشناسید   با پرشیا مایگریت، ثروتمندترین شهر های جهان را که بیشترین افراد ثروتمند را دارد بشناسید! ۶ شهر از ۱۰

دوست دارید در کدام زمینه با شما همکاری کنیم

از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید