چرا ایران؟؟
یکی از عمده سوالات و حتی مهمترین سوال این است،که چرا ایران؟؟؟؟و چرا در ایران تحصیل کنیم ؟؟در این یادداشت سعی میشود تا به علل تحصیل در ایران بپردازیم،در سطور زیر به علل تحصیل و زندگی در ایران میپردازیم
۱-مقرون به صرفه بودن و توجیه اقتصادی
یکی از تاثیرگذارترین و جذاب ترین بخش هایی که سالانه هزاران دانشجو را روانه تحصیل در ایران میکند ،هزینه بسیار کم و تاحدودی میشود ادعا کرد رایگان بودن دانشگاه هاست.شما میتوانید با هزینه تقریبا رایگان ،نسبت به کشورهای عربی ،شرق آسیا و هندوستان،آسیای میانه و روسیه ، اروپا و آمریکا در ایران تحصیل و زندگی کنید.

۲-کیفیت بالای آموزش
ایران کشوری رو به رشد و در حال توسعه است،ایران بعد از هند و آمریکا بیشترین تعداد مراکز آموزشی و دانشگاه را در دنیا دارا میباشد.
جمعیت تحصیلکرده فراوان ،اساتید حرفه ای ،و همچنین مقالات و اختراعات ثبت شده جهانی بیش از پیش به اعتبار دانشگاه ها و مراکز علمی ایران افزوده ،علاوه بر موارد فوق ،فضای آموزشی شاد و صمیمی و اساتید حرفه ای و صاحب نظر و دارای صدها آثار علمی مکتوب در جهان و همچنین کتابخانه ها و آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز ،و هم تراز استاندارد های جهانی ،کیفیت آموزش و تحصیل در ایران را به میزان قابل قبولی افزایش داده.
لازم بذکر است ،در چندین سال گذشته ،دانشجویان زیادی از اقصی نقاط دنیا برای تحصیل وارد ایران شده اند،و رتبه دانشگاه های ایران پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته،و طبق برنامه ریزی ها و همچنین پیش بینی ها ،انتظار میرود پیشرفت ها به طور محسوسی در سال های آینده ادامه پیدا کند.

۳-فرهنگ ایرانیان
ایرانیان از دیرباز به مهمان نوازی و خون گرمی شهره بوده اند،ایرانی ها به مهمانان خود ،بالاخص توریست ها و دانشجویان خارجی احترام ویژه ای میگذارند،و از آنها به گرمی استقبال میکنند،شما با زندگی در ایران میتوانید براحتی با ایرانی ها ارتباط گرفته و با انها مراوده کنید.

۴-امنیت
امنیت در ایران زبانزد است،ایران در منطقه خاورمیانه که به جنگ و کشتار معروف است ؛قرار دارد،با این حال ایران جزیره ثبات است ،و امنیت از مرزهای ایران تا پایتخت آن بطور یکپارچه برقرار است ،حمل سلاح اعم از گرم و سرد در ایران ممنوع است و حمل سلاح مجازات سنگینی در پی دارد،همچنین مواد مخدر اعم از صنعتی و سنتی هم نیز،در ایران ممنوع است و سرپیچی از قوانین سلاح و مواد مخدر مجازات سنگینی را برای مجرمین و خلافکاران در پیش دارد.
شما میتوانید هر ساعت از شبانه روز در ایران در خیابان ها وسطح شهر در کمال آرامش و امنیت قدم برنید ،همانطور که گفته شد ،ایران ،جزیره ثبات است و شما در ایران امنیتی را شاهد خواهید بود که ،طعم آن سال های سال، همراه شما خواهد بود.

۵-هزینه زندگی در ایران
هزینه زندگی در ایران در مقایسه با کیفیت زندگی ،شگفت انگیز است .
شاید باورکردنی نباشد ،اما شما میتوانید با ۱۰۰ دلار در ماه در ایران خوراک و حمل و نقل و حتی پوشاک خود راتامین کنید.
هزینه های زندگی در ایران بسیار جذاب و خیره کننده است ،بطوریکه از کشورهای همسایه ،افراد برای تامین مایحتاج به ایران سفر میکنند.

۶-موقعیت ایران در جهان
با توجه به قرارگیری ایران در مرکز جهان،شما میتوانید از طرق مختلف وارد ایران شوید،پرواز های ایرلاین های مختلف به تهران،و همچنین استفاده از اتوبوس ها و کشتی ها و در آینده نزدیک قطار از کشورهای همسایه ایران ،به این کشور جذابیتی دو چندان داده است.

۷-انرژی و ارتباطات در ایران
در ایران برخلاف سایرکشورها ،انرژی بسیار ارزان و تقریبا چیزی شبیه به رایگان است ،آب آشامیدنی از طریق لوله کشی خانگی وارد منازل شده،گاز و برق و تلفن هم بدون قطعی و بصورت۲۴ ساعته در اختیار عموم مردم قرار دارد،اینترنت هم از چند طریق(خطوط تلفن ثابت-تلفن همراه-مودم های وایرلس) در اختیار مردم قرار میگیرد ،بنزین و گازوییل هم با هزینه بسیار پایین و تقریبا رایگان در اختیار عموم مردم قرار میگیرد،تمام اینها دست به دست هم داده ،تا ایران را برای یک زندگی با کیفیت و ارزان ،مقصد اول دانشجویان و توریست ها قرار دهد.

۸-کار و بیزنس در ایران
دانشجویان خارجی و افراد مسلط بر زبان های خارجی میتوانند براحتی برای خود بیزنس کنند،برای مثال فعالیت در زمینه گردشگری(تور لیدری)،ترجمه،حضور در نمایشگاه های بین المللی تهران،واردات و صادرات ،سالانه دانشجویان زیادی به قصد یادگیری زبان فارسی و بیزنس وارد ایران میشوند.