سوالات متداول

بیشترین سوالات دانشجویان

1-آیا مدرک زبان برای اخذ پذیرش نیاز است؟

بله ،در بیشتر موارد دانشگاه ها مدرک زبان احتیاج دارند ،و شانس خذ پذیرش را بیشتر میکند.اما افرادی که مدرک زبان انگلیسی و یا چینی ندارند ،نگران نباشند ،چرا که اموزشگاه زبان وابسته به موسسه پرشیا مایگریت،برای دانشجویان اعزامی خود مدرک زبان صادر کرده و این مشکل را نیز حل کرده است

2-شرط سنی برای اخذ پذیرش وجو دارد؟

بعضی دانشگاه ها از ۱۸ تا ۲۵ سال و بعضی دیگر(البته تعداد کمی تا سی سال نیز پذیرش دارند)

3-شرط معدل وجود دارد؟

خیر ،به زبان های انگلیسی و بعضا فرانسوی هم ممکن است اما تحصیل به زبان انگلیسی برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت نمیباشد و فقط تحصیل به زبان روسی برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت است.

4-زبان تحصیل را توضیح دهید؟

5-آیا امکان کار و کسب درآمد در چین وجود دارد؟

با توجه به نوع ویزا ،دانشجو اجازه کار ندارد ،اما میتوانید به عنوان تورلیدر یا مترجم و یا مدلینگ عرصه لباس و مد به فعالیت بپردازند.

6-رشته دبیرستان در ایران،برای انتخاب رشته دانشگاه در چین باید متناسب باشد؟مثلا با دیپلم فنی میشود ،در رشته پزشکی تحصیل کرد؟

طبق قانون ،فقط افراد دارای ،دیپلم تجربی میتوانند ،اقدام کنند ،اما دیپلم رشته ریاضی هم ،میتواند اقدام کند ،چرا که چین تخصص ماست.

لازم بذکر است ،افرادی که دیپلم سایر رشته ها را دارند ،نیز میتوانند براحتی اقدام کنند،فقط کافیست باما تماس بکیرید.

7-آیا ارائه گواهی تمکن مالی نیاز است؟

بله

8-آیا امکان صدور ویزای همراه برای دانشجویان وجود دارد؟

بله ،بعد از ورود شما به چین ،ومعرفی خود به اداره پلیس،دولت چین برای شما ویزای یکساله صادر میکند ،که بعد از آن میشود خانواده خود را نیز به چین دعوت کرد.

9-ورود به دانشگاه در چین ،آزمون دارد؟

خیر ،در بیشتر مواقع آزمون ندارند

10-برای پزشکی،دندان پزشکی،داروسازی ،شرط معدل وجود دارد؟آزمون ورودی دارد؟

به علت عدم وجود آزمون ورودی ،معدل و زمان ثبت نام بسیار مهم هستند .معدل بالای ۱۵ و زمان ثبت نام مهم هست.

11-تا چه زمانی فرصت دارم،مدارک را به موسسه تحویل دهم؟

برای ثبت نام در دانشگاه ها و اخذ پذیرش ،زمان ثبت نام و سرعت در ثبت نام بسیار مهم است ،از اینرو توصیه میشود،مدارک را در سریعترین زمان ممکن به موسسه تحویل بدید

12--آیا پس از پایان تحصیل،امکان اخذ اقامت در چین وجود دارد؟

از طریق تولد در خاک چین

تولد در خاک چین به خودی خود موجب کسب تابعیت نمی‌گردد ولی چنانچه طفلی از والدین نامعلوم و یا بدون تابعیت در قلمرو حاکمیت چین به دنیا آمده باشد تابعیت و اقامت در چین را تحصیل خواهد نمود. می‌توان گفت که اساس مقررات تابعیت و اقامت در چین مبتنی بر اصل خاک نمی‌باشد.

از طریق اصل خون (نسب)

اگر یکی از والدین طفل تبعه چینی باشد، صرفنظر از محل تولد وی، تبعه چین محسوب می‌گردد.

چنانچه طفلی از والدینی که تابعیت و اقامت در چین را داشته ولی مقیم کشور دیگری باشند و در خاک آن کشور متولد گردد تابعیت و اقامت در چین را کسب نخواهد نمود.

ساکنین منطقه اجرایی (تحت کنترل چین) که هم رابطه خونی چینی و هم پرتغالی را داشته باشند در انتخاب تابعیت و اقامت در چینی یا پرتغالی آزاد بوده و انتخاب یکی از این دو تابعیت به معنای خارجی بودن وی نسبت به ملیت دیگر خواهد بود.

jiani he st anthony high - سوالات متداول چین